Показать сообщение отдельно
  #2  
Старый 13.12.2010, 05:38
Татьяна Даж Татьяна Даж вне форума
Junior Member
 
Регистрация: 13.12.2010
Сообщений: 4
Татьяна Даж is infamous around these parts
По умолчанию

Молитвы ко Пресвятой Богородице
Благодарственная
Что Ти принесем, или что Ти воздадим, оПремилостивая Госпоже Владычице, заступнице рода христианского, за вся Твоянеисчетная благодеяния, яже присно являеши всем призывающим Имя Твое и Твоея помощипросящим. Кто бо притекаяй к тебе посрамлен и неуслышан от Тебе отходит, опремилосердая мати? Все мы, Пречистая, Яко за множество грехов и беззаконийнАших несмы достойни ниже Имя Твое пресладкое нарещи, не точию песнопения отоскверненных устен Тебе приносити, и удобее есть нам молчание любити. Но да неявимся непамятливи и неблагодарни пред Тобою, дерзаем приносити Тебе сиеколенопреклоненное славословие: Ты же, премилосердая мати, не возгнушайся приятие, Яко от избытка любящих Тя сердец возносммое. Сама Ты, Владычице, благодатию Твоеюкоснися сердец наших, да яко воск растаявша, пролиЮтся пред Тобою в слезныхблагодарениих и славословиих. Благодарим Тя, Всепетая: не таим благодеянийТвоих, но велегласно возвещаем, да вси слышащии притекают к Тебе, единейнепостыдней Заступнице рода христианскаго, и да немолчно славословят Тя,Всепетую, во веки веков. Аминь.
__________________
"...Мне не нужно денег, мне не надо власти... Я Хочу Запомнить, как Смеется Счастье!!!"
Ответить с цитированием